Jak jsme žili aneb Hodně štěstí v novém roce

28.12.2013 10:40

Zdravím a přeji samé hezké dny všem, co otevřou naše stránky.

Uplynulý rok byl pro nás celkem příznivý, ale na dvě smutné události nemohu zapomenout: Nešťastnou náhodou přišel o život Tonda, jeden ze dvou pejsků Noriky z posledního vrhu. Byl krásný, milý, chytrý a měl skvělé pány, což se bohužel nedá říct o majitelích Sígra, pejska od Mely. Ti přes moje veškeré úsilí dopátrat se jeho osudu zapírají a lžou. Za 35 let jsem něco podobného nezažila a je mi z toho pořád nanic!

Jejich sestry Terka (teď se jménem Tonda, kterou jsme si nechali) a Tonka, které jejich majitelé z Doubku u Křemže říkají Corina, snad budou mít šťastnější životní hvězdu. Obě už mají úspěšně za sebou zkoušky z norování, Corinka za plný počet bodů s úžasným přeheledem jak starý "mazák", BZ ve II. ceně a Tonda ZV s plným počtem bodů, aby si vylepšila pověst po BZ, které úspěšně absolvovala až k poslední disciplíně - odložení, z něhož odešla... Už se jí asi zdálo, že by to stačilo! Ale "děvčatům" budou koncem března teprve dva roky, takže jsou docela šikovná.

Taky mě moc potěšil Obama, který dosáhl chovnosti. Vosmekovým děkuji, jak s ním pracují.

Jinak žijeme celkem v pohodě, když se nám zrovna nepřiplete do cesty nepozorná slepice, jako před pár dny... Ale holky si myslí, že ta legrace za lahev Becherovky a Ferneta určitě stála.

Další radostnou zprávou je to, že se 26. prosince narodila Oki z Hory Lejškova, šampionce CZ, štěňata. Majitelé manželé Durčákovi se teď starají o čtyři kluky a jednu slečnu.

Přejte nám, prosím, dobré dny ve zdraví, my Vám přejeme totéž!

Bohumila Dousková-Pešicová